5 cech dobrego domu opieki

dom opieki

Człowiek w starszym wieku nie może zostać sam, ponieważ potrzebuje opieki. Samotność z kolei jest gorsza niż choroba, ponieważ izoluje daną osobę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie seniora w domu opieki niż skazanie go na spędzanie czasu w samotności.

Dlaczego dom opieki jest dobrym rozwiązaniem?

Dom opieki jest czasami mylnie postrzegany. Osoby starsze mają zapewnioną pomoc lekarską i pielęgniarska oraz korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych. To jednak nie wszystko, ponieważ żyją w komfortowych warunkach. Pokoje są odpowiednio wyposażone, a łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Korzystają więc z wszelkich wygód. Mają też kontakt z innymi ludźmi, więc nie ma mowy o samotności. Bardzo ważna jest aktywizacja seniorów. Dlatego terapeuci prowadzą zajęcia, których celem jest utrzymanie sprawności psychofizycznej, co pozwala pensjonariuszom lepiej funkcjonować. Codzienna gimnastyka, treningi pamięci oraz wykonywanie dowolnych zajęć, sprawiają, że usprawnia się praca mózgu, więc wracają im siły do życia. Dom Seniora Leleka zapewnia seniorom doskonałą atmosferę i możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dobry dom opieki powinien cechować się: odpowiednimi warunkami bytowymi, smacznymi posiłkami, życzliwym i troskliwym personelem, opieką medyczną, możliwością korzystania z terapii ruchowej, organizację wolnego czasu. Dobrze, gdy seniorzy mogą korzystać z usług fryzjerskich, kosmetycznych i pralniczych.  Osoby starsze mają wiele pasji, więc powinni móc je realizować. Są osobami zdolnymi, ale często brakowało im czasu, przez nadmiar obowiązków. Chętnie malują, rysują, układają puzzle, rozwiązują krzyżówki, szydełkują i haftują, więc dom opieki powinien im zorganizować zajęcia. Dzięki temu, że przebywają w grupie, mają możliwość grania w szachy, warcaby, planszówki, scrabble czy inne zabawy. Seniorzy nie nudzą się, więc rzadziej myślą o swoim wieku i dolegliwościach.

Pin It on Pinterest